All Products
-
Security Turnstile Gate
-
Full Height Turnstile
-
Facial Recognition Turnstile
-
Flap Barrier Gate
-
Swing Barrier Gate
-
Barcode Scanner Turnstile
-
Security Guard House
-
ESD Gate
-
Access Control Turnstiles
-
Tripod Turnstile Gate
-
Half Height Turnstiles
-
RFID Turnstile
-
Speed Gate Turnstile
-
Turnstile Security Systems
-
Fingerprint Turnstile
-
Coin Operated Turnstile
-
Subway Turnstile
-
Ticket Management Systems
-
Car Wheel Lock
-
Car Parking Lock
-
Parking Barrier
-
Alex Wong in PhilippinesGood quality products, competitive price and high quality services. Worthy trust and recommending business partner. -
Asif Khan in BahrainGoldantell is a Gold supplier, save me a lot of time to do the purchasing! And always giving professional suggestion, help me a lot in business! -
Ahmed Al-Farsi in The UAEFacial recognition turnstiles wowed tenants. Synced with access cards seamlessly. Engineers even worked through Eid. -
Klara Müller in GermanPrecision gates sync with assembly robots. German-spec turnstile gates, Chinese speed. Zero warranty claims in 18 months -
Michael Fusco in USAHi,Charlene,we've received the cargo!Our engineer tested the barriers,they all working very well!Now,I wanna make a new order!
Fast Speed Servo Motor Swing Turnstile Gate With Face Recognition Camera 8 Inch Screen
| Place of Origin | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name | Goldantell |
| Certification | CE/ROHS /IS9001 |
| Model Number | GAT-custom |
| Document | Goldantell turnstile gate b...re.pdf |
| Minimum Order Quantity | 1pc |
| Price | negotiation |
| Packaging Details | Packed in carton firstly,and then reinforced with export wooden case for outer packing |
| Delivery Time | 7 working days after received your payment |
| Payment Terms | T/T,Western Union,L/C,Paypal |
| Supply Ability | 2,000pcs per month |
Product Details
| Product Size | 140CM(L)* 28CM(W)* 100CM(H) | Product Name | Swing Turnstile Gate With Face Recognition |
|---|---|---|---|
| Compatible | RFID Reader&Fingerprint Reader ,Coin Acess,QR Code Reader,Bar Code System,ESD Tester Access Control, Remote Button | Communication Port | RS485 ,TCP/IP |
| Application | Subway, Stadium, Factory, Government Etc. | Verification | RFID, Fingerprint, Facial Optional |
| Direction | One-way, Bi-direction Adjustable | Passage Width | 60-65cm |
| Opening Speed | 30-35 Persons Per Min | Material | 304 Stainless Steel Or 316 Stainless Steel |
| Highlight | Servo Motor Swing Turnstile Gate,35 persons / min Swing Turnstile Gate,8 Inches Facial Recognition Turnstile |
||
Product Description
Fast Speed Servo Motor Swing Turnstile Gate With Face Recognition Camera 8 Inch Screen
Best Performance Fast Speed Servo Motor Swing Turnstile With Face Recognition Camera 8 Inch Screen
Technical Specifications
| Power | AC100-240V, 50/60HZ |
| Turnstile Size | 140CM(L) × 28CM(W) × 100CM(H) |
| Passage Width | 600-1200 mm (customizable) |
| Operating Temperature | -15°C to 75°C |
| Relative Humidity | ≤95%, No Condensation |
| Communication Distance | ≤1200m |
| Passing Speed | 25-30 persons/min (IC Card/ID Card) |
| Motor | 0.5NM/24V (Fully Automatic) |
| Input Connection | +12V Level Signal or Pulse Wide >100ms DC12V |
| Communication Connection | RS485 Communication Module Standard |
| Material | SUS304 or Carbon Steel Powder Coating |
| Direction | Single or Bi-directional (optional) |
| Opening Time | 1-2 seconds |
Functions & Features
- Support serial port, Wigan output with configurable output content
- Supports offline LAN equipment deployment and online HTTP transmission cloud deployment
- All-black environment IR face detection with complementary recognition
- Night complementary light with photosensitive sensing support
- Support external QR code scanner, ID card / IC card reader
- Support screen display content configuration and custom company name
- Support identification distance configuration
- Support interface docking and customization
Trade Terms
- This offer is valid for 30 days
- Delivery time: Within 7 days after receiving payment
- Payment methods: T/T, LC, Western Union, Escrow, Paypal (total payment before delivery)
- Packaging: Carton box + wooden case/crate
Delivery Details
- Sea shipping: 15-60 days depending on destination country
- Express shipping (UPS/DHL/FEDEX/TNT): 3-5 days door-to-door
- Air cargo: 2-7 days
- Delivery method depends on your actual requirements
Our Factory
Packaging Information
Inside carton, outside crate package or closed wooden package
Contact Us
Shenzhen Goldantell Technology Co., LTD
Contact Person: Charlene Lu
E-mail: Charlene@cctvgat.com
Skype: Charlene0809
Tel/Whatsapp/Wechat: +86 18025437918
Ratings & Review
Recommended Products


Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews